FIS Grand Prix pod dyktando naszych! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W miniony weekend w Szczyrku odbył się kolejny konkurs z cyklu letniego FIS Grand Prix. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nim zawodnicy WSS Wisła. W sobotnim konkursie aż dwójka biało-czerwonych stanęło na podium – Aleksander Zniszczoł drugą, a Piotr Żyła trzecią lokatę!

nasi trymfują w letnim gnad prix

- To moje pierwsze podium w tak wysokiej randze indywidualnie i to cieszy bardzo. Na podium może dziś nie liczyłem, ale wiedziałem, że stać mnie na to, gdy tylko skupiam się na skokach. Nie myślałem o warunkach, nie czułem presji, a byłem nastawiony na to, co mam wykonać - powiedział Aleksander Zniszczoł.

Cenne punkty zdobyli także pozostali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego: 22 miejsce zajął Paweł Wąsek, zaś Kacper Juroszekmiejsce 23.

Z kolei podczas konkursu kobiet Punkty wywalczyły dwie reprezentantki Polski – Anna Twardosz i Nicole Konderla (wychowanka WSS Wisła).

Niedzielny konkurs odbył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i ze względu na silny wiatr zakończył się po pierwszej serii. Zdominował jąPiotr Żyła. Reprezentant Polski triumfował po skoku na odległość 105 metrów uzyskując ponad 6-cio punktową przewagę nad Bułgarem Władimirem Zografskim. Tym razem Aleksander Zniszczoł zajął 5. Lokatę.

Niedzielne zwycięstwo Piotra Żyły to jubileuszowy, 50. polski triumf w zawodach indywidualnych Letniego Grand Prix. Łącznie Biało-Czerwoni 117-krotnie stawali na konkursowym podium tego najważniejszego cyklu zmagań na igelicie.

Wśród kobiet podczas niedzielnych zmagań Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyły trzy Polki, w tym dwie to wychowanki WSS Wisła. Najlepsza z nich, Nicole Konderla zajęła miejsce 18., Anna Twardosz 21 miejsce, a Paulina Cieślar miejsce 25.

 

źródło: wisla.pl

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę