Przed nami ciężka zima! Z uchwałą antysmogową - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zapewne chciałoby się jeszcze lata pogodowego, które kalendarzowo wciąż trwa, a tymczasem pokazują się już prognozy długoterminowe, mówiące o tym, że najbliższa zima może być ekstremalnie sroga.

Prognoza zima

Portal meteoprog.pl poinformował, że przed nami zima najcięższa od 100 lat. Na terenie Europy mają wystąpić intensywne opady śniegu i mrozy, dochodzące do -30 stopni C. Już na początku grudnia Europejczyków zaskoczy anomalnie niska temperatura powietrza. Zimno będzie do kwietnia. Naukowcy przypisują to zjawisko nowym cyklonom na Ziemi, a także gwałtownym wzniesieniem temperatury powietrza nad Oceanem Spokojnym. Oprócz tego, tej tendencji pogodowej sprzyja spadek aktywności słonecznej.

Taka prognoza (tutaj warto pokreślić, że to na razie prognoza długoterminowa, a te nie zawsze się sprawdzają) zapewne wielu ucieszy. Żywiecczyzna jest obszarem, gdzie uprawia się sporty zimowe, dla wielu jej mieszkańców są one też źródłem utrzymania. Warto jednak popatrzeć na nią w kontekście stanu zanieczyszczenia powietrza, jakie towarzyszyło nam w trakcie ostatniej zimy i było częstym tematem, poruszanym przez media. Od kilkunastu dni obowiązuje w naszym województwie tzw. uchwała antysmogowa. Odnośnie jej zresztą padało wiele głosów o wyższych cenach paliwa grzewczego, co w przypadku srogiej zimy może stać się dla wielu dużym problemem.

Udostępnij

2
-1
3

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę