Co w końcu z tą zimą? Zapytaliśmy górala - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Opublikowaliśmy wcześniej informację, głoszącą nadejście szybkiej i mroźnej zimy. Bazowała na prognzach portalu meteoprog.pl. Jest jednak również głos przeciwny...

Zima

Strona internetowa meteomodel.pl zarzuciła poprzedniej, że niekoniecznie prawdopodobna jest zima stulecia. Pierwsza  diagnoza bowiem bazowała na prognozie serwisu należącego do niejakiego Jamesa Maddena, który poodbno srogą zimę przewiduje ... co roku od kilku lat. Sytuacja zatem typowa dla tej dziedziny, czyli zima mroźna będzie albo jej nie będzie. W celu dalszego "upewnienia" się poszliśmy drogą najprostszą. Zapytaliśmy o prognozę na zimę znanego zielarza i przepowiadacza pogody z Juszczyny, Andrzeja Murańskiego. Będzie śnieżnie i mroźno?

- To się jesce nie do powiedzieć. Na razie co wiem, to że łod listopada bydą pikne, mgliste poranki, ciepłota jakieś 10 - 15 stopni. W trzecij dekadzie miesiąca dopiero, kole 20 listopada będzie chłodnij i zawieją zimne wiatry, do tego piyrwse opady śniegu, ale zima bydzie łagodna, dopiero gdzieś w połowie lutego więksy śnieg - mówił z zastanowieniem Andrzej Murański.

A jakie według niego będą święta Bożego Narodzenia?

- Może popadać śnieg na świynta, ale taki co poleży ino na kwile. Spadnie i zejdzie. Taka główna zima to bydzie na pocątku stycnia. Ale na pewno byde móg powiedzieć na pocątku grudnia - skwitował góral.

Przypomina się więc żartobliwa wersja przepowiedni pogodowych: "jeśli na św. Marcina pada wszędzie, to mroźna zima będzie, albo jej nie będzie". 

Udostępnij

4
+3
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę