Urzędniku, "lajkować" nie wolno!? Żywieckiej wojenki cd. - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy urzędnik miejski ma w obenych polskich realiach politycznych prawo do posiadania własnego zdania? Takie pytanie nasunęło się po pewnej publikacji w prawicowym żywieckim portalu, prowadzonym przez członka Klubu Gazety Polskiej.

Jej tytuł i tekst odnoszą się do aktywności sekretarza miasta Tomasza Busia na portalu społecznościowym Facebook, która zinterpretowana została jako atak na jednego z radnych powiatu, Adriana Midora, członka Prawa i Sprawiedliwości (a zarazem szefa Klubu Żyweckiego Gazety Polskiej) - w kontekście niedawnej inicjatywy żywieckich przedstawicieli tego ugrupowania. Chodzi o wniosek o nadanie imion rotmistrza Witolda Pileckiego oraz śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego żywieckim rondom. Tomasz Buś jako osoba prywatna polubił "lajkując" kilka komentarzy, krytykujących tę inicjatywę, jakie pojawiły się na fejsbukowych stronach lokalnych portali. Do tego napisał jeden post, przywołując inną inicjatywę sygnowaną przez radnego Midora, aby na fontannie św. floriana na żywieckim Rynku umieścić tablicę, upamiętniającą katastrofę smoleńską. Buś zdaniem prawicowego portalu wziął radnego Midora "na celownik". W związku z tym zapytaliśmy Tomasza Busia o jego zdanie na temat tej sytuacji.

- Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej w art. 54 ust. 1 zapewnia każdemu wolność wyrażania swoich poglądów. Pełnienie funkcji publicznej nie pozbawia prawa do życia prywatnego, a w tym prawa do posiadania i wyrażania swoich opinii. Przyjąłem zasadę, że jedynie w drodze wyjątku będę komentował teksty ukazujące się na portalu, którego redaktor naczelny został prawomocnie uznany przez sąd za winnego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Jako osoba prywatna, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, nie cenię inicjatyw polegających - w mojej ocenie - na instrumentalnym wykorzystywaniu faktu tragicznej śmierci innych osób. Pogląd ten nie oznacza wyrazu mojej antypatii do jakiegokolwiek ugrupowania politycznego, lecz stanowi negatywną ocenę działań konkretnej osoby publicznej. Nadto prywatnie uważam, że z punktu widzenia potrzeb obywatela ważniejszy jest stan techniczny drogi niż jej patron - to słowa sekretarza miasta Tomasza Busia. 

Udostępnij

120
+63
57
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę