W "mechaniku" na rzecz Weroniki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niebawem w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny.

Drobisz

Uczniowie ZSM-E zaprezentują swoje zdolności muzyczne, wokalne i taneczne. Wszystko to na rzecz Weroniki Drobisz. „Dzieląc się innymi, stajesz się bogatszy” - to hasło przewodnie imprezy, która odbędzie się w czwartek 6 grudnia o godz. 12.00 w szkole przy ul. KEN 3 w Żywcu.

Weronika jest nastolatką, która urodziła się z niedorozwojem lewej ręki. Nie ma w niej stawu łokciowego, jej przedramię jest we fragmencie co powoduje, że ręka jest krótsza. Dziewczynka ma w dłoni trzy palce, które są ze zrostem kostnym i nie może ich całkowicie wyprostować. Od samego początku rodzice szukają dla niej pomocy. Czeka ją to trudna i skomplikowana trwająca do 7 godz. operacja. Przede wszystkim jednak bardzo kosztowna. Operacja, leczenie oraz rehabilitacja wyniesie prawie 218 tys. $, co daje około 800 tyś. zł (kurs dolara). Dochodzą jeszcze koszty 5-6 miesięcy pobytu na Florydzie. Szacowany końcowy koszt to około miliona zł. Najważniejsza informacja to taka, że nikt w Polsce, ani w Europie nie przeprowadzi z taką wadą, takiej operacji oraz to, że ten czas jest najlepszy, aby taką operację przeprowadzić. Jeśli uda się przeprowadzić operację, to Weronika w przyszłości będzie mniej narażona na skoliozę kręgosłupa, która już występuje oraz tworzenie się garba.

Teraz do wspierania Weroniki przystąpili uczniowie żywieckiego „Mechanika”.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę