Nie będzie budowy "spalarni"? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Spalarnie/ciepłownie" to temat, który znacznie ożył w bieżącym tygodniu. Padają mocne argumenty, ale na pojawiają się też informacje o kluczowych decyzjach.

 W poniedziałek spółka Beskid Żywiec Sp. z o. o. powiadomiła o rezygnacji Krzysztofa Dronia z funkcji jej prezesa. Zastąpił go dotychczasowy i wieloletni wiceprezes, Jerzy Kliś. Co było powodem takiej decyzji Dronia?

Jak informuje Żywiecka Kronika Beskidzka, Jerzy Kliś powiedział temu tygodnikowi, że na decyzję poprzedniego szefa Beskidu mogła wpłynąć kluczowa kwestia, dotycząca budowy instalacji na RDF, czyli rezygnacja z kontynuacji przedsięwzięcia. Podkreślmy - według słów Klisia w Żywieckiej Kronice Beskidzkiej spółka "zaniechała planów dotyczących budowy instalacji przeróbki termicznej paliwa alternatywnego i RDF zarówno na terenie Żywca, jak i powiatu żywieckiego". Akceptacji dla tej budowy miał nie udzielić Burmistrz Miasta Żywca, jako największego akcjonariusza spółki Beskid S. A.

Przypomnijmy, że dwa dni temu doszło też do  mocnej "wymiany zdań" pomiędzy Antonim Szlagorem, a Starostwem Powiatowym w Żywcu.

Udostępnij

9
+9
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę