Babia "otwarta", ale... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj informowaliśmy o tym, że dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego postanowiła zamknąć teren TPN do odwołania. W komentarzach do sytuacji pojawiły się dociekania, co będzie z Babiogórskim Parkiem Narodowym? Już wiadomo.

Babia Gora moje

 Do sprawy odniósł się dziś dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego informując o szczególnych zasadach korzystania z parku. Apel w tej sprawie publikujemy poniżej:

"Szanowni Państwo,

W związku z planowanym ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce wprowadzamy specjalne zasady funkcjonowania Babiogórskiego Parku Narodowego:
1. Do odwołania zostaje zamknięta Wystawa Stała Babiogórskiego Parku Narodowego (wraz z punktem sprzedaży wydawnictw) i Biblioteka BgPN.
2. Odwołane zostają wszystkie zaplanowane imprezy (w tym również Noc Sów), spotkania i zajęcia edukacyjne, wernisaże itp.
3. Ograniczony zostaje dostęp do budynku Dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego oraz do kancelarii obwodów ochronnych dla osób nie będących pracownikami Babiogórskiego Parku Narodowego:
a. Wszelkie sprawy, które nie wymagają osobistego stawiennictwa w budynkach Parku winny być załatwiane drogą telefoniczną (tel. 33 8775 110) lub mailową (park@bgpn.pl).
b. W razie konieczności osobistego stawiennictwa w Dyrekcji Parku do dyspozycji interesantów pozostają wejście główne. Uprzejmie prosimy o skorzystanie przed wejściem do Dyrekcji ze znajdującego się tam domofonu – oddelegowany pracownik przyjmie Państwa zgłoszenie i skieruje do odpowiedniego pomieszczenia.
4. Wprowadza się nakaz rozliczeń bezgotówkowych – od dnia 13.03.2020 r. do odwołania kasa Parku nie przyjmuje gotówki, tj. banknotów bądź bilonu. Możliwe są jedynie płatności przelewem, bądź – jedynie w razie niezbędnej konieczności – kartą płatniczą w terminalu w Dyrekcji Parku w Zawoi Barańcowej.
5. Szlaki na obszarze Babiogórskiego Parku Narodowego są otwarte. W związku z nadzwyczajną sytuacją prosimy jednak Państwa Turystów o zachowanie rozwagi przy planowaniu i realizacji wycieczek górskich – zwłaszcza o unikanie miejsc, gdzie może zgromadzić się większa grupa ludzi.
6. Od dnia 13.03.2020 r. do odwołania wstrzymane jest przyjmowanie rezerwacji wynajmu pokoi gościnnych BgPN.
7. Bardzo prosimy o śledzenie naszej strony i profilu Facebook, na których na bieżąco będziemy informować o pojawiających się zmianach – sytuacja związana z epidemią koronawirusa zmienia się dynamicznie.

Dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego"

Udostępnij

10
+10
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę