List Szydło i poświęcenie kaplicy w Wieprzu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj miała miejsce ważna dla Wieprza uroczystość.

Dokładnie 47 lat po tym, jak odczytano dekret ówczesnego metropolity krakowskiego abp. Karola Wojtyły, ustanawiający nową parafię w Wieprzu koło Żywca, wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. dr Marek Studenski poświęcił 1 listopada kaplicę na malowniczym cmentarzu w Beskidzie Żywieckim. Specjalny list z okazji wydarzenia przesłała także premier Beata Szydło.
Uroczystość z udziałem księży, z proboszczem wieprzańskiej parafii, ks. Jerzym Maturą i dziekanem radziechowskim, ks. Piotrem Pokojnikowem, rozpoczęła się od odczytania dekretu biskupa ordynariusza, który erygował nową kaplicę cmentarną pw. Matki Bożej Fatimskiej.
Dziekan odczytał także okolicznościowy list od premier Beaty Szydło, w którym szefowa rządu życzyła, by „głęboka i refleksyjna liturgia tych listopadowych dni” przypominała „o najważniejszych sprawach życia na ziemi” i umacniała „na drodze wiary”.
Ks. Studenski, który pobłogosławił kaplicę, przypomniał, że dokładnie 47 lat temu, 1 listopada 1970 roku, w miejscowym kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny na wszystkich Mszach św. odczytywano dekret abp. Karola Wojtyły, erygujący parafię w Wieprzu. Wznoszenie kaplicy na cmentarzu w Wieprzu rozpoczęto w 2011 roku.

Udostępnij

8
+5
3

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę