Burmistrz chce pozwać posła. Za "patologię" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Burmistrzowi Antoniemu Szlagorowi nie spodobały się słowa posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Asta na temat samorządów.  "Pozwę Pana do sądu" - napisał burmistrz Szlagor.

Chodzi o wypowiedź posła Asta, odnoszącą się do projektu nowej ordynacji wyborczej, która ma zakładać dwukadencyjność dla wójtów i burmistrzów. Pada w niej między innymi taka kwestia:
"Przecież w tym rozwiązaniu nie chodzi o to, żeby ograniczyć kadencje radnych, czyli organów uchwałodawczych, tylko wykonawczych. W wielu miastach i gminach od wielu kadencji zasiadają wójtowie, burmistrzowie, co sprzyja patologiom, tworzeniu lokalnych układów. W Polsce powiatowej widać to jak na dłoni." - brzmi wypowiedź posła Marka Asta.
Na coś takiego żywiołowo zareagował burmistrz Żywca, pisząc na jednym z portali społeczno≤ściowych:
"Panie pośle Ast, niech się Pan zajmie patologią w Sejmie, a nie mówi o patologii w samorządach! Nie możecie jako partia wygrać wyborów samorządowych, to kombinujecie w lewo w prawo z prawem wyborczym! Jeżeli Pan nie przeprosi za to stwierdzenie, daję 7 dni, to pozwę Pana do sądu!"
Czekamy na stanowisko posła Asta w tej sprawie.

Udostępnij

108
+88
20

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę