Cisiec - aut dużo, ale za szybko prawie wszyscy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Starostwo Powiatowe udostępniło wyniki kontroli ilości pojazdów, przejeżdżających przez gminę Węgierska Górka. Miało to związek oczywiście z szeroko komentowanym od ponad dwóch miesięcy zwiększonym natężeniem ruchu, w związku z otwarciem autostrady na Słowacji.

 Pojazdy liczone były w Ciścu i Milówce. Pod uwagę brano wszystkie rodzaje, nawet jednoślady, nie tylko więc samochody ciężarowe, potencjalnie jadące ze Słowacji. Ogółem w ciągu dwóch tygodni przejechało ich: 19 1145 w Ciścu i 20 7195 w Milówce. Trudno stwierdzić, czy to ilość duża, nie mając podobnego zestawienia z okresu przed czerwcem, kiedy to omawiany problem - przejazdu ciężkich samochodow przez gminy: Milówka i Węgierska Górka - nabrał na sile. Istotne jest też to, że zdecydowaną większość stanowią pojazdy osobowe, a nie dostawcze lub ciężarowe. Co jednak rzuca się w oczy w pierwszym momencie i jest najbardziej czytelne? Przekroczenia prędkości przy ograniczeniach 50 km/h. O ile w Milówce był to odsetek 61,3%, o tyle w Ciścu w okresie pomiarów dozwoloną prędkość naruszyło aż 87,9% pojazdów. I wcale nie chodzi tutaj o podobno tolerowane do 10 km/h przekroczenia, gdyż z reguły przekroczenia były większe. 

Udostępnij

1
0
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę