Odblaski dla wiernych w Diecezji Bielsko-Żywieckiej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W propagowanie używania tych ważnych przedmiotów włącza się Kościół.

RZecznik Diecezji

Bielsko-Żywiecka Caritas rozda 7 tys. odblasków  w kościołach na Podbeskidziu w ramach tegorocznej akcji „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie” . Kampania adresowana jest szczególnie do seniorów.
Podkomisarz Krzysztof Stankiewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, zaznaczył, że akcja cieszy się dużym zainteresowaniem.
Według policjantów, kościoły są idealnym miejscem, by dotrzeć do wielu osób starszych. Dlatego współpraca bielskiej policji z diecezjalną Caritas, trwająca od 2015 roku, przynosi coraz lepsze owoce. „Z doświadczenia wiemy, że akcje cieszą się dużym zainteresowaniem, a odblaski są chętnie zabierane i używane. Dostrzegamy to na ulicach. Coraz więcej osób ich używa, nie tylko – jak nakazują przepisy, poza terenem zabudowanym, ale także w jego granicach. To nas bardzo cieszy” – zaznaczył szef bielskiej drogówki.
Dotąd Caritas bielsko-żywiecka, wydziały ruchu drogowego policji z terenu Podbeskidzia i Towarzystwo Ubezpieczeniowe „Saltus” rozdały 9 tys. odblasków w ok. 30 parafiach.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę