Awarie prądu, zrywane dachy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z bardzo silnym wiatrem. Dziś ma już słabnąć, ale wcześniej w porywach osiągał nawet 125 km na godz. i przysporzył wiele zagrożeń oraz kłopotów.

Wiatry Gowin

W związku z usuwaniem skutków wichur, jakie przeszły w ostatnich dniach nad naszym regionem, strażacy zanotowali 90 interwencji. Główne działania prowadzone przez straż pożarną to: usuwanie powalonych drzew, zabezpieczanie uszkodzonych elewacji i dachów na budynkach. Silny wiatr zaczął odrywać poszycie dachów na kilku domach, m.in. w Radziechowach, Koszarawie i Międzybrodziu. 

Pociągi

Koleje Śląskie poinformowały, że na trasie z Żywca do Zwardonia kursują zastępcze autobusy. Przewoźnik podał, że ze względu na prognozy, które przewidują silny wiatr jeszcze we wtorek, możliwe jest rozszerzenie zakresu obowiązywania zastępczej komunikacji autobusowej do godz. 15.00.

Bez prądu

Przerwy w dostawie prądu odnotowano wczoraj wieczorem między innymi w Żywcu – w dzielnicy osiedlowej, a po chwili w całym mieście i w Jeleśni. Awarie były i są sukcesywnie usuwane. Dziś jeszcze mogą wystąpić przerwy w dostawie energii w miejscowościach: Rajcza, Rycerka Dolna, Rycerka Górna, Przegibek – do godz. 13.45; Wieprz, Cięcina, Kocierz, Kocierz Miasteczko, Zarzecze, Bierna , Tresna, Kocierz Moszczanicki, Kocierz Rychwałdzki, Łękawica, Łysina, Okrajnik, Żywiec Oczków, Żywiec Rędzina – do godz. 13.00.

Bez pomiarów jakości powierza

Wojewódzki Instytut Ochrony Środowiska poinformował, iż na stacji w Żywcu przy ul. Kopernika 83a wystąpiła awaria – brak zasilania spowodowany wichurami, stąd nie ma możliwości prezentowania danych dot. jakości powietrza. Prowadzone są prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii.

Znów poszkodowana wizytówka miasta

Niestety powalonych zostało znów kilka drzew w Parku Habsburgów, wiele też było porozrzucanych pojedynczych gałęzi i konarów.

 

Udostępnij

0
-1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę