Zagrożenie Polski - mróz, a potem nie tylko powodzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takie sią czasy, że i z nieba zagrożenie spaść może.

Prognozadla Polski

Portal dobrapogoda24, za accuweather, opublikował swoją prognozę pogody, czy raczej ocenę sytuacji pogodowej, jaka może wystąpić na wiosnę (ilustracja do tekstu). Wynika z niej, że Polska wtedy znajdzie się w strefie „poważnego zagrożenia pogodowego”. Jest to prognoza, zatem coś, co się sprawdza albo nie. Pisaliśmy już o tym jesienią, kiedy to inny portal amerykański wieszczył u nas srogą zimę i nie negował tego ludowy znawca pogody z Żywiecczyzny. Z jakim efektem? Takim, że zimy specjalnie srogiej na razie nie było, ale ma nadejść w weekend. Znów – według prognoz.


Prognoza wiosenna sprawdzi się więc, albo nie, a ikonografika AccuWeather wydaje się być dosyć metaforyczna, być może przez ciekawe tłumaczenie. Tak oto Polska, niczym pewna twierdza, znów znajdzie się – w odróżnieniu od większości krajów Europy, zwłaszcza Zachodniej – w strefie zagrożenia. Poważnego zagrożenia. Przed zagrożeniem zwykle trzeba się bronić...

Dodajmy, że najbliższych dniach na terenie całej Polski nastąpi stopniowe ochłodzenie. Zarówno w dzień, jak i w nocy, temperatura będzie ujemna. Z północnego-wschodu napłynie do nas chłodne, zaś znad Skandynawii suche i arktyczne powietrze. Z tego powodu czeka nas wyjątkowo mroźny weekend - ostrzega IMGW. Niestety, kolejny tydzień nie przyniesie ocieplenia. Mroźno ma byc aż do 7 marca.

Udostępnij

7
+6
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę