Zabawa i sport przy żywieckim Parku Habsburgów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wiele wrażeń czekało na gości Festynu z okazji Dnia Dziecka i Rodziny Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu. Impreza zgromadziła aż 800 osób.

Ogród terapeutyczny Fundacji zamienił się w magiczną krainę. Kilkanaście miejsc animacji przygotowanych przez pracowników Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci odwiedziły tłumy dzieciaków. Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Rehabilitanci przygotowali zabawy ruchowe i pokazy ogromnych dmuchanych baniek, dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa zabaw sensoplastycznych, kąciki, gdzie można było wykonać własnoręcznie biżuterię czy zdobione torebki również były oblegane. Jak zwykle kolejki ustawiały się do pań malujących twarze tłumy gromadziły też zabawy na dmuchańcach. Na tegorocznej imprezie swoje stanowisko miała również sekcja oświaty zdrowotnej żywieckiego SANEPID-u, również cały czas oblegana. Rodzice dzieci niepełnosprawnych mieli możliwość wykorzystać obecność trzech firm ze sprzętem rehabilitacyjnym i zapoznać się z ich ofertą. Jako, że tym razem impreza była świętem dzieci i rodzin zgromadziła ona ponad 800 osób, dla których nie było żadnych barier ani różnic.

Na festyn dotarli do uczestnicy z całej Żywiecczyzny i nie tylko… powiaty ościenne również były reprezentowane a nawet Kraków i okolice. Znana światowa firma audytorska Ernst&Young Polska przysłała delegacje swoich krakowskich pracowników do udziału w integracyjnym biegu , który już po raz czwarty towarzyszył naszej imprezie.

 Po parku dla zdrowia i zabawy

 Dla niektórych uczestników festynu to właśnie Bieg po Zdrowie był najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tego dnia. Jury biegowe zarejestrowało 250 uczestników. Biegały osoby w różnym wieku, konkurowali ze sobą niepełnosprawni, amatorzy i profesjonalni biegacze. Jedni biegli, inni szli z kijkami, jeszcze innym towarzyszyły pieski. Mnóstwo uczestników postanowiło pokonać wyznaczone okrążenia wspólnie całymi rodzinami. Byli też tacy, którzy zapalczywie zdobywali kolejne kilometry w parach: dziecko niepełnosprawne w wózku z opiekunem. I tak przez dwie godziny żywiecki park zamienił się w kolorowy i radosny raj dla biegaczy. Mnóstwo zawodników potraktowało start bardzo poważnie. Pomimo upalnego dnia niektórzy zwycięzcy pokonali kilkanaście kilometrów. Dwóch biegaczy przebyło trasę ponad 20 razy (20 i 22 km)! W różnych kategoriach przyznano 14 pierwszych miejsc, 15 drugich i 17 trzecich. Wszyscy zwycięzcy otrzymali piękne ceramiczne wykonane w pracowni fundacji medale. To nie wszystkie atrakcje , które przygotowaliśmy dla uczestników festynu. Ponad 350 dzieciaków otrzymało nagrody za wytrwałe uczestnictwo w animacjach, dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy bezpłatny posiłek lody i kiełbaski z grilla. Rodzice również mogli posilać się w ogrodowej kawiarence.

 Zdjęcia: Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu 

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę