Subtelne okazy uatrakcyjnią muzeum - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W przyszłym roku gmina Jaworze wzbogaci się o kolejną atrakcję turystyczną. Pozyskano fundusze i na terenie Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej powstanie - uwaga - motylarnia!

To będzie wyjątkowe miejsce. Będzie można w nim przeżyć niezwykłą podróż ukazującą fazy rozwoju motyli od larwy do pięknych okazów, które zachwycą niejednego odwiedzającego.

 – To było nasze marzenie. W tym roku nasze muzeum obchodzi czwarte urodziny, będzie więc to piękny prezent. Mieliśmy marzenie, aby ożywić nasze muzeum. Naszym kierunkiem jest prezentowanie żywych okazów stąd pomysł na taką atrakcję. Mamy już dwa akwaria, pełne ciekawych okazów teraz czas na innowacyjny projekt motylarni – mówi Barbara Szermańska, Dyrektor Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu.

Motylarnię stanowić będzie sferyczny, częściowo przezroczysty namiot o średnicy ok. 10 m. Swoje miejsce znajdą tu motyle tropikalne i rodzime w sumie ok. 40 gatunków. Do namiotu wyposażonego w unikatową roślinność oraz wyposażonego w klimatyzatory zapewniające odpowiednią dla rozwoju motyli temperaturę.

– Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy pieniądze z Programu Operacyjnego RYBY w ramach naszego członkostwa w Lokalnej Grupie Rybackiej. Kwota dofinansowania to 200 tys. zł. Pozostałe 100 tys. zł zostanie wydana z budżetu Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej. Prace planujemy rozpocząć na początku przyszłego roku – dodaje Wójt Gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę