[WYBORY] Pytanie nr 2 - kto będzie burmistrzem Żywca? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejne z cyklu pytań od kandydatów na burmistrza Żywca jest następujące: Jak definiuje Pani/Pan komunikację władzy samorządowej ze społecznością lokalną (konsultacje, budżet obywatelski)?

bez nazwy

Prezentujemy otrzymane odpowiedzi. W kontekście treści pytania brak odpowiedzi pozostałych kandydatów pozostawia wiele do myślenia... Mimo wszystko - czekamy.

Joanna Ostrowska:
"Nie zapominamy jaką rolę mają pełnić władze samorządowe i w interesie kogo powinny działać. Mamy niedobre przykłady izolowania się naszych władz samorządowych i decydowania o sprawach ważnych bez rzetelnych konsultacji z mieszkańcami.  Brak polityki opartej o dialog społeczny powoduje, że realizowane zadania, często daleko stoją od oczekiwań mieszkańców, np.: mieszańcy chcą halę sportową, a w tym miejscu buduje się im kolejny supermarket. Najbardziej istotna w komunikacji jest jasność i prawdziwość przekazywanych informacji. Obecnie słyszymy o samych sukcesach, pytanie nasuwa się samo: to dlaczego jest tak źle w Żywcu? Mój program zawiera bardzo ważny przekaz o transparentności naszych działań. Oczywiście konsultacje społeczne i budżet obywatelski to bardzo ważne elementy, ale najważniejsze to zaufanie obywateli do wybranych władz."

http://zywiecnaszaprzyszlosc.pl/

Małgorzata Pępek:

"Budżet obywatelski jest bardzo ważną częścią nowoczesnego samorządu. W miastach, w których funkcjonuje, jest przejawem otwarcia władzy na jej mieszkańców, na jej potrzeby, jest również elementem włączenia mieszkańców w proces decyzyjny, uczestniczenia życiu społecznym. Wprowadzę budżet obywatelski, na jaki zasługują i na jaki czekają mieszkańcy Żywca. Wraz z radą miejską przeznaczę część budżetu na cele bezpośrednio wskazane przez mieszkańców. Sposób jego ustalania będzie przedmiotem szerokich konsultacji społecznych. Budżet obywatelski pozwoli na wsparcie koniecznych inwestycji w każdej dzielnicy oraz wzmocnienie bezpieczeństwa w ujęciu lokalnym. Na czas kampanii wiele tematów, które są niewygodne dla kandydujących, zostało wyciszone, dajmy na to temat spalarni odpadów. Konsultacje społeczne w ważnych dla mieszkańców tematach muszą być szerokim forum dialogu. Tylko w ten sposób, transparentnym działaniem, przejrzystością wydatków, uzasadnionymi i szeroko skonsultowanymi decyzjami zbudujemy dobre relacje i wzajemne zaufanie".

www.malgorzatapepek.eu

 

Wcześniejsze pytanie: TUTAJ

 

Udostępnij

12
+9
3

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę