[WYBORY] Zaborcza gmina? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak słusznie twierdzi władająca Jeleśnią Anna Wasilewska, to największa gmina w powiecie żywieckim. Za sprawą pewnej jej wypowiedzi można wysnuć wniosek o zakusach, by Jeleśnia stała się jeszcze pokaźniejsza.

WAsilewska i nominacja

Anna Wasilewska formalnie rozpoczęła rządy w gminie Jeleśnia końcem stycznia br. kiedy to została osobą pełniącą funkcje wójta. Kandyduje też na wójta w najbliższych wyborach samorządowych. Kilka dni temu udzieliła wywiadu portalowi BeskidLive. Relacjonując swoje dotychczasowe działania w omawianej roli stwierdziła: "Udało mi się dużo inwestycji zrobić".

W dalszej części wypowiedzi Anna Wasilewska wymienia te inwestycje. Wśród wielu innych, pada jedna, dosyć ciekawa, którą trzeba najprawdopodobniej traktować z przymrużeniem oka, jako przejęzyczenie.

- Odnowiona szkoła w Pewli Małej – wylicza Wasilewska.

Wszelkie odnowy są oczywiście godne pochwały. Pewel Mała należy jednak do sąsiedniej gminy Świnna. Co ciekawe, Zespół Szkół Szkolno – Przedszkolnych w Pewli Małej został rzeczywiście poddany termomodernizacji w 2017 roku. Zapytaliśmy wójta gminy Świnna Henryka Jurasza, nieco żartem, czy sołectwo Pewel Mała zmieniło podległość administracyjną i poważniej, czy może Jeleśnia partycypowała w remoncie szkoły.

- Pewel Mała jest w gminie Świnna. Musiało to być przejęzyczenie. W Pewli Małej przeprowadzana była termomodernizacja, ale tylko nasza gmina się tym zajmowała. Być może pani wójt chodziło o Pewel Wielką? - powiedział wójt Jurasz.

 Wywiad można zobaczyć TUTAJ.

Udostępnij

6
+6
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę