Zginęły dwa niedźwiedzie - w ciągu kilku dni - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To zdarzenia z ostatniego czasu i nieodległych nam słowackich gór Wielka Fatra.

2niedzwiedz 22 tyt

O zdarzeniach tych informowała na swoim profilu FB Maria Apfelova z Państwowego Instytutu Ochrony Przyrody Wielkiej Fatry. 20 września br. na terenie parku narodowego tych gór znaleziono niedźwiedzia brunatnego, zastrzelonego z długiej broni palnej. Policja podjęła śledztwo w kierunku nielegalnego zastrzelenia, ale nie wykluczano też działania w obronie własnej.

UWAGA!!! DRASTYCZNE ZDJĘCIE.

 Niedzwiedz 1

Fot. Maria Apfelova FB

Nie było to jednak wszystko. Dwa dni później, w tych samych górach, znaleziono następnego martwego niedźwiedzia, choć w tym przypadku przyczyna śmierci nie była wiadoma.

 UWAGA!!! DRASTYCZNE ZDJĘCIE.

nioedzwiedz 2

Fot. Maria Apfelova FB

Jak informują słowackie media, co roku na Słowacji zdarza się kilkadziesiąt takich przypadków, przy ogólnej liczebności niedźwiedzi 700-800 sztuk. W większości przypadków sprawcami są kłusownicy, którzy zabierają zwierzynę i praktycznie nikt o tej sytuacji nie wie. Zdarza się jednak, tak jak tutaj, że z jakichś powodów nie będzie zabrana, albo też zwierzę potem długo cierpi z powodu doznanych obrażeń.

Udostępnij

0
-6
6
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę