Żywiecczyzna po wyborze Starosty i Zarządu Powiatu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu w Żywcu. Wybór władz okazał się zgodny z przekazywanymi przez nasz portal, wcześniejszymi przypuszczeniami.

Andrzej Kalata oddajacy glos na wicestaroste

W obradach uczestniczyło 26 z 27 radnych. Na starostę żywieckiego na drugą z rzędu kadencję wybrano Andrzeja Kalatę (Prawo i Sprawiedliwość). Za Kalatą oddano 23 głosy, przeciw były 2 osoby, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Wicestarostą nadal będzie też Stanisław Kucharczyk, który został wybrany do Rady Powiatu z listy Porozumienia Samorządowego Powiatu Żywieckiego. Otrzymał taką samą ilość głosów co starosta: 23 za, 2 przeciw i 1 wstrzymujący się.

W takim stosunku oddawano na pierwszej sesji głosy w większości głosowań. Na Przewodniczącego Rady Powiatu wybrano Wiesława Syptę z listy PiS, stosunek głosów: 23 za, 2 przeciw, 1 wstrzymujący się.

Pozostałymi trzema członkami Zarządu Powiatu zostali również przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości: Jan Witkowski: 22 głosy za, 3 przeciw, 1 wstrzymujący się;

Zbigniew Gąsiorek: 21 głosów za, 3 przeciw, 2 wstrzymujące się;

Adrian Midor: 22 głosy za, 2 przeciw, 2 wstrzymujące się.

Wybrano również Wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Zostali nimi: Tadeusz Pal (23 za,1 przeciw, 2 głosy wstrzymujące się), Władysław Skrzyp (21 za, 3 przeciw, 2 wstrzymujące się).

Udostępnij

8
-3
11
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę