Kwaśnicy nie będzie? Jest odmowa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Światowa Loża Smakowania Beskidzkiej Kwaśnicy skierowała do Rady Miejskiej w Żywcu List Otwarty.

Publicznosc kwasnica

Istotę pisma stanowi zapytanie, czy Rada Miejska wyraża zgodę, aby to wydarzenie znikło z kalendarza imprez w Żywcu. Jak można przeczytać w liście, dotychczas stabilność umów z Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odnośnie wynajmu Amfiteatru Pod Grojcem była podstawą do zawierania wszelkich innych umów, związanych z Festiwalem Smakowania Kwaśnicy. Tymczasem pod koniec listopada 2018 prezes Barbara Czul otrzymała wiadomość od jednego z wieloletnich partnerów festiwali, że otrzymał on z kolei informację od burmistrza, aby w sprawie festiwalu kontaktować się z Markiem Regelem, dyrektorem MCK. Dlaczego?

Ponieważ "w 2019 Festiwal Smakowania Kwaśnicy ma mieć inną formułę". W efekcie Barbara Czul spotkała się z dyrektorem MCK w Żywcu. Ten ostatni – jak stwierdza Barbara Czul w liście - przekazał jej, że burmistrz zabronił udostępniać Amfiteatru Pod Grojcem na Światowy Festiwal Kwaśnicy i Beskidy Music Festiwal. Dodajmy, że organizatorka festiwali Barbara Czul oficjalnie wspierała kontrkandydatkę Antoniego Szlagora w wyborach na funkcję burmistrza jesienią ub. roku.

Kopię listu można przeczytać poniżej.

skan

skan1

skan2

skan3

skan4 copy

Udostępnij

8
-36
44
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę