Festiwal o prawach człowieka - u nas - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W dniach 25 - 28 września odbędzie się żywiecka edycja festiwalu objazdowego WATCH DOCS. Organizatorem tej imprezy jest Żywiecka Fundacja Rozwoju.

Watch Docs

 Czym jest ta impreza?

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w czterdziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów. WATCH DOCS jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku. To także jeden z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie, co roku gromadzący kilkadziesiąt tysięcy widzów w całej Polsce, w małych i dużych miastach. 

Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie jest organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski. Ten festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, nieustannie się rozwija, odwiedzając coraz więcej polskich miast. Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny. Impreza ta w Żywcu organizowana jest przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy z lokalnym organizatorem - Żywiecką Fundację Rozwoju. 

- Podczas projekcji w Kinie Janosik widzowie będą mogli zobaczyć naprawdę ciekawe i wartościowe filmy. Z uwagi na to, że żyjemy blisko Śląska, jako organizatorzy cieszymy się już teraz na projekcję filmu „Gruba”, o problemach kobiet na Górnym Śląsku, w reżyserii Marii Zmarz - Koczanowicz. Udało nam się zaprosić reżyserkę do Żywca, po seansie odbędzie się spotkanie z nią. To bardzo ciekawa postać – powiedziała zajmująca się żywiecką edycją festiwalu Anna Jafernik z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Projekcje w ramach WATCH DOCS odbywać się będą w budynku Żywieckiej Fundacji Rozwoju, przy ul. Dworcowej 2. Festiwal poprzedzi natomiast pokaz specjalny, który - jako jedyny - zobaczyć będzie można w żywieckim Kinie Janosik.

Program Festiwalu przedstawia się następująco:

Pokaz Specjalny w Kinie Janosik: 
Środa 19.09 godz. 20.00 "Odpady nr 2: Wraki"
Reż. Jan Ijäs/ Finlandia, Włochy 2016, 10'

Seanse Festiwalowe 
(Żywiecka Fundacja Rozwoju, ul. Dworcowa 2):

25 września, Wtorek
Godz. 10.00 „Polonez”
Reż. Agnieszka Elbanowska/ Polska 2016, 17'
Godz. 18.00 
„GRUBA" POKAZ FILMU z udziałem reżyserki: Maria Zmarz-Koczanowicz. 
Reż. Maria Zmarz-Koczanowicz/Polska 2017, 65'

26 września, Środa
Godz. 18.00
"Odpady nr 4: Dwie wyspy"
Reż: Jan Ijäs/ Finlandia/ 2013, 6'
"Mocniejsze od kul"
Reż. Chris Kelly/ Szwecja 2017, 75'

27 września, Czwartek
godz. 10.00
„Leninopad”
Reż. Svitlana Shymko/ Ukraina 2017, 11'

Godz. 18.00

Detektywi prawdy
Reż. Anja Reiss/ Niemcy 2017, 86'

28 września, Piątek
Godz. 18.00
„Odpady nr 1: Pieniądze”
Reż. Jan Ijäs, Finlandia, Zimbabwe 2017, 17'
„Ryzyko” 
Reż. Laura Poitras/ USA 2016, 92'
Wykład przed filmem pt "Jest ryzyko - jest przyjemność, czyli coś za coś” wygłosi Anna Krawczyk. Anna Krawczyk - polonistka komparatystka, sercem wiecznie bibliotekarka, do niedawna związana z samorządem lokalnym. Działa w sieciach (Labib, Superbelfrzy), jest trenerką w projekcie Mistrzowie Kodowania oraz członkinią stowarzyszenia Hackerspace Silesia, koordynuje działania Koduj dla Polski na Górnym Śląsku. Od dziewięciu miesięcy mama Antoniny na pełnym etacie.

Po zakończeniu każdego seansu dyskusja:
Prowadzenie dyskusji: Anna Barabasz
Anna Jafernik

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę