Czarna taktyka - co robią "Terytorialsi" w Rajczy? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czarna i zielona taktyka, wspinaczka i procedura MEDAVAC tak – będzie wyglądało najbliższe szkolenie rotacyjne śląskich terytorialsów (11-12.05). Tym razem żołnierze przyjadą do Rajczy by tam doskonalić swoje umiejętności z obrony lokalnej społeczności.

Zadaniem żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie między innymi rozpoznanie mostu i stacji kolejowej oraz patrolowanie. Terytorialsi przećwiczą także w niedokończonym budynku tamtejszej szkoły elementy tzw. czarnej taktyki. Szkolenie z czarnej taktyki bazuje na ćwiczeniach, których celem jest realizacja zadań przez żołnierzy 
w przestrzeniach zamkniętych. Czarna taktyka obejmuje więc prowadzenie działań na terenie zurbanizowanym, miasta, wsie, budynki mieszkalne, industrialne, użyteczności publicznej parkingi, ale także pojazdy, samoloty, śmigłowce i pociągi. 

- Nasi żołnierze szkolą się po to by w razie potrzeby bronić lokalną społeczność, ważne jest więc by wychodzili poza teren koszar i ćwiczyli nie tylko w lasach i terenie górzystym, ale i w terenie zurbanizowanym. Obiekt, w którym możemy ćwiczyć dzięki uprzejmości gminy Rajcza na 5 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni daje nam niesamowite możliwości. – powiedział kpt Piotr Dymek, dowódca pierwszej kompanii, 131 batalionu lekkiej piechoty 13.ŚBOT. 

Śląscy ochotnicy będą ćwiczyć także wspinaczkę, węzły i asekurację oraz pracę na radiostacjach i zasady korespondencji radiowej. Jak praktycznie na każdym szkoleniu rotacyjnym tak i tym razem nie zabraknie tematu ratownictwa. Tym razem żołnierze będą poznawać procedury MEDEVAC. 

Udostępnij

4
+2
2
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę