Pożar w Ujsołach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 Po wstępnej ocenie sytuacji widać było, że cały dom jest w ogniu.

Ujsoly pozar

Strażacy zostali wezwani do zdarzenia wczoraj (sobota 5 października) około godz. 21.15. Zgłoszenie dotyczyło pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Huberta w Ujsołach. 

"Płonący budynek mieścił się kilkaset metrów od remizy, więc na miejsce niezwlocznie wyjechało nasze GBA Iveco, chwilę później na miejsce dojechał również nasz GBARt Mercedes. Od razu po dojeździe, dwóch ratowników w aparatach ODO udało się na rozpoznanie, w tym czasie od samochodu budowana była linia główna oraz linie gaśnicze. Po wstępnej ocenie sytuacji widać było, że cały dom jest w ogniu. Po podaniu wody, ruszyliśmy z natarciem na pożar oraz obroną sąsiedniego budynku, który mieścił się kilka metrów dalej.
Podczas pożaru jedna osoba została niegroźne poszkodowana, od razu zajął się nią ZRM. Chwilę później, dotarła informacja o butlach z gazem, które były w budynku. W między czasie na miejsce docierały jednostki z OSP Soblówka, Złatna, Rajcza I Rycerka Dolna. Do natarcia na pożar zostały rozwinięte kolejne linie gaśnicze, pożar po około godzinie został opanowany. W czasie gdy trwała walka z pożarem nasze GBARt i GBA z OSP Soblówka stale dowoziły wodę do naszego Iveco z racji niemożliwego czerpania wody z rzeki. Po zakończeniu działań gaśniczych i rozbiórkowych, zostaliśmy na miejscu, prowadząc nadzór nad budynkiem. Do remizy zastępy powróciły około godziny 01:40." - relacjonują druhowie z KSRG OSP Ujsoły.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę