O "aktywistycznej ulicy" - film i spotkanie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Już jutro odbędzie się drugie w tym roku spotkanie z filmem dokumentalnym, prezentowanym w ramach spotkań WATCH DOCS w Żywcu.

Watch doscs

Tym razem prezentowany będzie obraz pod tytułem: "6...5...4...3.. na ulicy".

O czym?

Przez ostatnie trzy lata w Polsce zorganizowano setki demonstracji, wieców, blokad, marszów i pochodów. Sezon otworzyły wielkie, nawet 100-tysięczne manifestacje Komitetu Obrony Demokracji, później był grudniowy "pucz 2016", cykliczne kontrmanifestacje smoleńskie, czarne marsze w obronie praw kobiet, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, oblężenia Sejmu, blokady marszów nacjonalistów i neofaszystów, protesty przeciwko ekshumacjom ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, akcje piętnujące pedofilię w kościele i wiele innych.

Film opowiada o aktywistycznej ulicy. O akcjach, w których brały udział tysiące ludzi, ale także o protestach samotnych, jednoosobowych. Autor był z kamerą na wydarzeniach wielkich, powszechnie znanych i zapowiadanych z wyprzedzeniem oraz akcjach specjalnych, utajnionych do samego końca.". Po filmie odbędzie się spotkanie z gościem.

Z kim?

Gościem specjalnym będzie Anna Chęć, aktywistka, animatorka, edukatorka/ trenerka. Organizatorka wielu happeningów, akcji społecznych, spotkań i debat. W praktyce wykorzystuje prawo dostępu do informacji publicznej. Podejmuje działania dotyczące lokalnej aktywności społecznej, obywatelskich działań na rzecz zmiany w różnych obszarach, jak przeciwdziałanie przemocy, prawa kobiet, prawa obywatelskie. Promuje postawy ekologiczne i ideę Zero Waste, czyli życie bez śmieci w praktyce.
Aktywnie pomaga także bezdomnym zwierzętom.
Jest założycielką grupy Świat w Naszych Rękach, działającej miedzy innymi na rzecz polepszenia losu bezdomnych zwierząt- liderka działań, za które bielskie organizacje prozwierzęce i lokalne władze otrzymały nagrodę Super Samorząd 2019.
To także współzałożycielka Fundacja Pozytywnych Zmian, członkini Sieć Obywatelska - Watchdog Polska, absolwentka Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, trenerka WenDo, prowadzi warsztatownię „Działaj z Chęcią” i eko- miejsce „Dolina Bawole Serce".

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 czerwca o godz. 18.00w kamienicy przy ul. Dworcowej. Udział w nim jest bezpłatny, a do uczestnictwa zapraszają organizatorzy: Anna Jafernik i Anna Barabasz z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

 

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę