Śmiertelny wypadek szybownika podczas zawodów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do tragicznego zdarzenia doszło w czasie Szybowcowych Mistrzostw Polski w Michałkowie pod Ostrowem Wielkopolskim. Zginął pilot aeroklubu z Międzybrodzia Żywieckiego.

Szybowiec

Miniona sobota określona została czarnym dniem polskiego lotnictwa. Rano zginął jeden z pilotów podczas pokazów lotniczych w Płocku. Potem nastąpił kolejny wypadek.

Radio Szczecin poinformowało, że szybowiec roztrzaskał się o ziemię na polu w miejscowości Szczury, na północ od Ostrowa Wielkopolskiego, kilka kilometrów od lotniska. 50-letni pilot zginął na miejscu.

Mężczyzna brał udział w Szybowcowych Mistrzostwach Polski klasy 15-metrowej. Te zawody od piątku rozgrywane były na lotnisku Michałków, które należy do Aeroklubu Ostrowskiego. Pilot był członkiem Aeroklubu ŻAR z Międzybrodzia Żywieckiego. Dziennik Zachodni informuje, że pilot przez krótki okres pełnił nawet funkcję prezesa Górskiej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego Żar. Na co dzień mieszkał pod Częstochową. Był doświadczonym szybownikiem.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

„Najtrudniej pisać o takich wiadomościach... ŻEGNAJ PRZEMKU!” - takimi słowami żegna aeroklub swojego pilota na stronie portalu Facebook.

Aeroklub pilot

Udostępnij

0
-2
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę