Świnna: uwaga! Niebawem drugie wahadło - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

- Wkrótce wprowadzony będzie ruch wahadłowy, który potrwa do około połowy grudnia. Cały kontrakt ma się zakończyć w kwietniu przyszłego roku - mówi Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich, zapytany o inwestycję drogową w Świnnej u zbiegu dróg wojewódzkiej na Korbielów i powiatowej do Przyłękowa. Jak podkreśla nasz rozmówca koszt przebudowy mostu i skrzyżowania wyniesie ponad 3 mln zł. Roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem.

swinnaprzylekow

 - Brzegi potoku Przyłękówka zostały umocnione palami, trwają przygotowania do próbnego obciążenia konstrukcji. Poza tym rozebrano kładkę dla pieszych - mówi Ryszard Pacer. Przypomnijmy, że oficjalnie prace przy przebudowie mostu i skrzyżowania DW 945 z drogą powiatową w Świnnej rozpoczęły się w maju br.

Zgodnie z projektem zmieniony ma być cały układ skrzyżowania. Łuki mają być łagodniejsze. - Dzięki temu łatwiej będzie wyjechać na drogę wojewódzką z drogi powiatowej w kierunku Jeleśni. Wygodniej będzie też skręcać z drogi wojewódzkiej w powiatową - tłumaczy rzecznik ZDW w Katowicach. Natomiast jeśli chodzi o nowy most to, jak informuje nasz rozmówca ma on być szerszy niż obecny. Poza tym mają powstać wysepki separujące ruch - poprawi to bezpieczeństwo. W rejonie skrzyżowania powstaną chodniki.

O remoncie w Świnnej pisaliśmy już TUTAJ

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę