Policja zapowiada akcję przeciwko jeżdżącym po lasach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Żywca wspólnie z innymi służbami będą prowadzić działania „Cross-Quad”. Na celowniku funkcjonariuszy znajdą się głównie osoby jeżdżące po lesie quadami i motocyklami crossowymi.

Policja las 2

Od kilku już lat miłośnicy górskich wycieczek na szlakach mogą spotkać mundurowych. W tym roku działania będą kontynuowane. Ich celem jest przede wszystkim zapobieganie popełnianiu wykroczeń związanych z rozjeżdżaniem lasu przez quady i motocykle crossowe. Policjanci będą kontrolować również drogi dojazdowe oraz parkingi znajdujące w pobliżu atrakcyjnych turystycznie miejsc.
Policja przypomina, że zgodnie z art. 161 Kodeksu Wykroczeń "kto nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny nawet do 5 tys. zł". My o niektórych aspektach takiego procederu pisaliśmy również TUTAJ.

Udostępnij

6
-35
41
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę