"Młody Żywiec" nad rzeką i na moście - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyimek z codzienności nad Sołą i Koszarawą. Dosłownie tam.

19402527 1413368878745864 242686931 o

Lato się zrobiło pogodne, prawie wakacje. Któregoś z ostatnich popołudni można było dostrzec ciekawą scenę pod mostem klejowym powyżej zbiegu Soły i Koszarawy. Patrol Straży Miejskiej spisywał grupkę nastoletniej młodzieży, ulokowanej na betonowej podstawie mostu, obok której to grupki stały zestawy piw marki przeróżnej. Cóż? Każdy kiedyś był młody, bardzo wielu jeszcze jest. O złych obyczajach młodzieży wiadomo od dawna, albo i bardzo dawna. Już starożytni poeci się na młodzież uskarżali. O obecnej można było niedawno usłyszeć tezę, że pozbawiona jest instynktu samozachowawczego. Zgadzałoby się to, ponieważ następnego popołudnia w tym samym miejscu ten sam patrol straży spisywał dokładnie tych samych młodych ludzi. Najwyraźniej za to samo, choć trudno stwierdzić, czy i marki piw były te same.
Nieco inną, choć też rzutującą na bezpieczeństwo, instynkt samozachowawczy i ewentualne ukaranie mandatem jest sam most. Kto tamtędy kiedykolwiek nie przechodził? Wielu i teraz nawet przejeżdża rowerem, co mozna codziennie zauważyć. Będąc na jego środku, w przypadku przejazdu pociągu, będzie się oczywiście bez szans. Postępowanie takie usprawiedliwia pewnie znikoma liczba przejeżdżających tamtędy składów. Śmiałkowie powinni brać jednak pod uwagę to, że skutkiem wielu mniej lub bardziej lokalnych inicjatyw przejeżdża i będzie przejeżdżać tych pociągów więcej. Może niebawem, dzięki staraniom grup inicjatywnych, popędzi tam nawet Dart...

Udostępnij

9
+6
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę