"Obywatelu, wyjdź z fontanny!" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podobny komunikat z megafonu można było usłyszeć dzisiejszego ranka na żywieckim Rynku. Kogo dotyczył, kto ostrzegał?

IMAG2405

Pełnoletnich osobników, próbujących otoczyć figurkę św. Floriana w fontannie. Ostatecznie zajęła się nimi straż miejska. To ona, co sama nazwa sugeruje, strzeże porządku w mieście między innymi za pomocą monitoringu i komunikatów głosowych, zwanych też ostrzeżeniami. Warto pamiętać o tym, że żyjemy w czasach wszędobylstwa kamer i występki niezgodne z prawem szybko mogą być wyłowione. Rynek i okolice Ratusza w Żywcu monitoruje kilka kamer. Z ważniejszych miejsc w mieście są też w Parku Habsburgów i w przejściu podziemnym obok dworca PKP.
Czy wejście delikwentów do fontanny było niezgodne z prawem? Nadeszły dni upalne, w mediach przestrzegają przed bardzo wysokimi temperaturami i podają sposoby na radzenie sobie z nimi. Jednym z nich jest schłodzenie się w wodzie. Zapytaliśmy zatem rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Żywcu, Mariusza Hujdusa, jaka jest sytuacja z fontannami na Rynku:
- Niezgodne z prawem jest wchodzenie do fontanny głównej, z figurką św. Floriana. Dlatego też ostrzegani byli mężczyźni dziś rano. Wolno natomiast korzystać, na przykład celem schłodzenia się, z fontanny bocznej, gdzie właściwie bezpośrednio z nawierzchni wytryskują strumienie wody. Oczywiście jesli chodzi o dzieci, to wyłącznie pod opieką dorosłych – wyjaśnił Mariusz Hujdus.
Będąc dziś w tamtej okolicy dało się zauważyć, że całkiem chętnie najmłodsi „walczą” z upałem przy bocznej fontannie, bawiąc się wodą wypływają z różną częstotliwością i natężeniem. W wielu miastach w Polsce stawiane są kurtyny wodne.

Udostępnij

32
+27
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę