[FOTO] Kosztował ponad 4 mln zł, a Skrzyczne stamtąd nie tylko widać - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie tylko widać, ale też trzeba mieć pod pieczą. W gestii policjantów z Łodygowic leży bezpieczeństwo w tak nietypowych miejscach, jak Jezioro Żywieckie, czy Schronisko na Skrzycznem. Teraz działają w nowym i już oficjalnie oddanym do użytku budynku.

Komisariat  Lodygowice

W obecności m. in. posłów: K. Matusznego, G. Pudy, starosty A. Kalaty, wójta A. Pitery i komendanta Komendy Powiatowej w Żywcu M. Łukasika uroczyście zainaugurowano dziś działanie nowej siedziby Komisariatu Policji w Łodygowicach przy ul. Żywieckiej 160. Komisariat znajduje się przy głównej drodze w kierunku Bielska-Białej, na działce, którą zakupił i przeznaczył na ten cel wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera

- Kosz działki w 2017 roku wynosił 361 tys. zł. Inwestycja w budynek to 3,7 mln zł. Łącznie koszt nowego komisariatu to ponad 4 mln zł. Budynek, oprócz centralnego parkingu posiada garaż na dwa samochody. Powierzchnia budynku to ponad 500 m. kw., jedenaście pomieszczeń, nie licząc izb gospodarczych. Mamy panele fotowoltaiczne, radiowóz hybrydowy, będzie to więc ekologiczny komisariat. Załogę stanowi 25 osób, tyle samo, co w starym obiekcie – powiedział komendant żywieckiej komendy Michał Łukasik.

Radości z przenosin nie ukrywał komendant Komisariatu w Łodygowicach asp. sztab. Marcin Okrzesik:

- Warunki w poprzedniej siedzibie były mocno ograniczone z uwagi na zły stan budynku. Nie remontowaliśmy go, ponieważ nie inwestuje się w budynki, które nie są własnością Policji. Na tym tle zawsze był problem z tamtym budynkiem. To, co powstało tutaj, ten nowoczesny obiekt, to coś niesamowitego dla wszystkich. Dla mieszkańców głównie, ale i dla policjantów czy dla turystów, których w sezonie jest ogrom nad jeziorem – mówi komendant M. Okrzesik.

Szef łodygowickich policjantów zdradza, że w planie jest też stworzenie małej siłowni dla pracujących tam mundurowych. Dobra kondycja, to u policjantów ważny element. Szczególnie tych z komisariatu w Łodygowicach, który obsługuje również i nawet – z czego nie każdy sobie zdaje sprawę – Schronisko na Skrzycznem i jego okolice.

Jak wygląda? Warto sprawdzić w galerii poniżej.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę