Kolejne zatrzymania przez Straż Graniczną - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kontrola legalności zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej doprowadziła do zatrzymania 6 nielegalnie pracujących w powiecie żywieckim obywateli innych krajów.

Straz Graniczna 2

Pięciu obywateli Ukrainy oraz obywatel Mołdawii zatrzymanych zostało 30 marca w następstwie kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzonej na Żywiecczyźnie. Mężczyźni zatrudnieni byli przez jedną z firm z powiatu żywieckiego. Polski pracodawca powierzył wykonywanie pracy obcokrajowcom, którzy nie posiadali wymaganych przepisami zezwoleń na pracę lub oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy. Właściciel firmy naruszył tym samym przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Podjęte przez Straż Graniczną działania skutkowały wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiemu pracodawcy za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę