Tego jeszcze nie słyszeliście! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nieznane przemówienia i homilie Karola Wojtyły znalazły się na płycie „Karol Wojtyła. Noc wigilijna”. Publikacja zawiera również pieśni i pastorałki wykonane przez Jana Kowalczyka, chórzystę związanego z Żywiecczyzną.

Płyta z dołączoną książką miała swoją premierę początkiem grudnia w krakowskiej kurii w sali ze słynnym papieskim oknem. Można kupić ją w księgarniach. - Na płycie znajdują się piosenki, które wspólnie ze studentami należącymi do krakowskiej wspólnoty akademickiej Jezuitów WAJ śpiewałem dla ówczesnego kardynała Wojtyły. Często odwiedzał on naszą wspólnotę - mówi Jan Kowalczyk. Co ciekawe, przyszły papież chętnie włączał się w śpiewy. Wśród utworów zgromadzonych na płycie są: „Płonie gwiazdka nad Betlejem”, „Modlitwa”, „Oj maluśki”, „Na zachód dzień się chyli” czy „Barka”.  - Tę ostatnią pieśń wykonywałem z kolegami z chóru Polskiego Radia przed Karolem Wojtyłą, który był już wtedy papieżem. Występowaliśmy  w jego prywatnej kaplicy - wspomina pan Jan. Oprócz muzycznych nagrań, na płycie można usłyszeć też wspomnienia Jana Kowalczyka ze spotkań Karola Wojtyły ze studentami.

Już w wigilijny wieczór w Programie I Polskiego Radia będzie można posłuchać audycji  poświęconej płycie.

Przypomnijmy, że Jan Kowalczyk to wokalista i członek krakowskiego koła Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej. Pochodzi z miejscowości Dobra koło Limanowej. Do Żywca przeprowadził się w 1963 r. Studiował w Krakowie i to właśnie tam rozpoczął swoją znajomość z Karolem Wojtyłą, dla którego śpiewał nawet w Watykanie. Warto wspomnieć też o tym, że pan Jan jest byłym chórzystą chóru Polskiego Radia i Telewizji oraz  Filharmonii Krakowskiej. Wspólnie z chórem Polskiego Radia występował na jednej scenie z solistami z największych oper - Metropolitan Opera i La Scali.

 

 

O Janie Kowalczyku pisaliśmy już TUTAJ.    

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę