Policjanci i świadkowie uratowali 63-latka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mieszkaniec powiatu żywieckiego zasłabł na ulicy. Jego resuscytację prowadzili świadkowie, a później policjanci, którzy kontynuowali ją do czasu przyjazdu pogotowia. 

policja copy copy

 Do sytuacji doszło kilka dni temu w gminie Rajcza. Około 13.00 policjanci z komisariatu pełnili tam służbę. W pewnym momencie, gdy jechali radiowozem zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę oraz zbiegowisko ludzi. Mundurowi zareagowali natychmiast i pobiegli do osób. Szybko ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej zasłabł. Osoby, które były już na miejscu udzielały mu pierwszej pomocy. Mundurowi przejęli czynności resuscytacyjne i prowadzili je do czasu przyjazdu pogotowia. Po przyjeździe karetki przekazali 63-latka ratownikom medycznym. Dzięki szybko udzielonej pomocy mężczyźnie przywrócono czynności życiowe. Pod opieką ratowników trafił do szpitala.

"W sytuacji, gdy o życiu osoby decydują minuty lub nawet sekundy nie ma czasu na zastanawianie się co zrobić. Powinniśmy podjęć jedyną słuszną decyzję – udzielić pomocy. " - zalecają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę