Zmarł były ksiądz wielu parafii z Żywiecczyzny - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To przykrą wiadomość przekazała Parafia Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu.

lesny

 "Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym 18 marca 2020 r. odszedł do wieczności Ksiądz Józef Leśny. O godz. 17.00 ksiądz proboszcz będzie sprawował Mszę Św. w intencji zmarłego Księdza Józefa. Prosimy jednak o pozostanie w domach i o duchową łączność na modlitwie w intencji zmarłego Księdza Józefa.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!
Ks. Józef Leśny (1935 - 2020)
"Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, w Bogu trwa, a Bóg w nim" (1J 4,16)" – dewiza kapłańska śp. ks. Józefa Leśnego (spisana z obrazka wydanego na jubileusz kapłaństwa).
Ks. Józef Leśny – urodzony dnia 12 kwietnia 1935 r. w Harklowej k. Nowego Targu. Kapłan Archidiecezji Krakowskiej. Syn Antoniego i Wiktorii z d. Józefczak. Zmarł 18 marca 2020 r.
Uczęszczał do Gimnazjum im. Seweryna Goszczyńksiego w Nowym Targu w latach 1952 – 1956. Po maturze w 1956 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk J.E. Ks. Bpa Karola Wojtyły w Katedrze na Wawelu w dniu 17 czerwca 1962 r.
Parafie, w których posługę duszpasterską pełnił śp. ks. Józef: Morawica – Balice, Gilowice, Żabnica, Kamesznica, Laliki, Maruszyna k. Ludźmierza, Jachówka k. Kalwarii Zebrzydowskiej, Skawinki k. Kalwarii Zebrzydowskiej, Wieprz k. Żywca od 1990 r.
Odszedł Kapłan gorliwie służący Bogu." - głosi komunikat parafii.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę