Lampy solarne na cmentarzach? Nie tylko! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W gminie Łodygowice montowane są instalacje fotowoltaiczne oraz lampy solarno - wiatrowe. Inwestycja ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza i oszczędzanie energii słonecznej.

główne copy copy copy copy copy copy copy

 - Taki projekt realizuje na Podbeskidziu tylko nasza spółka wodociągowa  - mówi Marcin Zyzak z gminnej spółki Eco Team Service. - Projekt zakłada budowę instalacji fotowoltaicznych służących do zasilania obiektów należących do spółki oraz lamp solarno - wiatrowych, które będą oświetlać cmentarze - tłumaczy nasz rozmówca. 

Takie urządzenia mają zapewnić oszczędność energii elektrycznej i poprawić stan środowiska poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza. Są też świetną promocją odnawialnych źródeł energii wśród mieszkańców gminy. 

Jak informuje Marcin Zyzak, instalacje fotowoltaiczne pojawią się w ośmiu miejscach: w Pietrzykowicach w centrum integracji wiejskiej „Sołtysówka” w ośrodku zdrowia, w przepompowni „Żarnówka”, w przepompowni nr III - Olszynowa i w budynku pompowni nr1 oraz w Łodygowicach w ośrodku zdrowia, w zespole przepompowni WOPR i w pompowni „Bartoszowiec”. Oprócz tego na cmentarzach komunalnych w Łodygowicach Górnych i w Zarzeczu zainstalowanych zostanie dziesięć lamp solarno - wiatrowych.

Wartość inwestycji wyceniana jest na ponad milion złotych. Spółka Eco Team Service otrzymała na ten cel dofinasowanie z Unii Europejskiej. - Realizację projektu planujemy zakończyć jeszcze w tym miesiącu - mówi Marcin Zyzak.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę