Parkowanie przed taśmą w Korbielowie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W słoneczny weekend zatłoczyły się doliny i szlaki Beskidu Żywieckiego. Kłopoty były znów na niektórych parkingach.

Tytulowe korb

 Spory korek tworzył się dzisiaj w Przybędzy, przy zjeździe z ronda, kończącego tamten etap drogi ekspresowej. Czytelnicy informowali nas też o ambarasie, jaki zaistniał w Korbielowie przy początku szlaku na Halę Miziową. Nadleśnictwo Jeleśnia zamknęło i ogrodziło biało-czerwoną taśmą zlokalizowane tam "Miejsce wypoczynku", na którym stoi wiata i siedziska. Czy słusznie? z takim pytaniem zwróciliśmy się do nadleśnictwa.

O ile według informacji Kancelarii Premiera RP od 4 maja miały być uruchamiane hotele i miejsca noclegowe, o tyle według ostatniego postu na ten temat, na stronie internetowej Nadleśnictwa Jeleśnia, wciąż zamknięte pozostają "obiektów leśnej infrastruktury turystycznej, takich jak wiaty, miejsca biwakowe, leśne siłownie, place zabaw, wieże lub tarasy widokowe itp. – z nich nadal nie wolno korzystać (§16 ust. 2 pkt 2)."

Kłopot jednak w tym, że wraz z miejscem wypoczynku zamknięte też zostały miejsca parkingowe, w związku z czym przyjezdni turyści pozostawiali liczne samochody wszędzie dookoła lub po prostu nie mieli ich gdzie zostawić. 

"Miejsce biwakowe" w Korbielowie nie jest jedynym w Beskidzie Żywieckim obiektem, który łączy elementy parkingowe i biwakowe. Wiele wskazuje na to, że z tej drugiej opcji wciąż nie można korzystać. 

Udostępnij

2
-1
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę