Będą naturalne "choinki"? Naukowcy się starają - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chcą przywrócić jodłę w naszych lasach. Leśnicy i badacze z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych prowadzą badania w lasach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Badanie lasu

Odbywają się one w lasach nadleśnictwa Ujsoły. Będą one pomocne w reintrodukcji jodły, czyli ponownym wprowadzeniu tego gatunku na tereny, na których kiedyś rosły. Wiedza uzyskana z badań i obserwacji siedlisk jodły pospolitej przyczyni się do wybrania właściwych siedlisk dla jej reintrodukcji oraz zmniejszenia ryzyka niepowodzenia nowych nasadzeń. Badania nie tylko wskażą najlepsze miejsca do prowadzenia dalszych nasadzeń jodły, ale również sposoby ochrony jej starych drzewostanów.
Projekt „Określenie warunków siedliskowych i witalności jodły pospolitej (Abies alba) ze wskazaniem właściwych terenów do jej hodowli w Beskidzie Śląskim i Żywieckim” finansowany jest ze środków WFOŚIGW w Katowicach i zakończy się w grudniu 2018 r.
W naszym regionie zajęcia prowadzone są między innymi w takich miejscach, jak: Leśnictwo Gawłowskie - pomiar aktywności fotosyntetycznej nasadzeń jodłowych; Leśnictwo Racza - indeks pokrycia lasowego; czy Rezerwat Oszast.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę