Kino plenerowe w gminie Radziechowy-Wieprz - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 5 września 2020 r. w ramach kampanii WODA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA w Wieprzu odbył się Pokaz Kina Plenerowego zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz. Partnerem tego wydarzenia była firma Żywiec Zdrój. 

kino plenerowe

Jako główną atrakcję wieczoru na dużym ekranie wyświetlono film Ocalić Arktykę w reżyserii Grethe Bøe-Waal. Film opowiadał o trójce rodzeństwa, którzy na skutek nieoczekiwanego splotu wydarzeń znaleźli się zupełnie sami na bezludnej wyspie pod biegunem północnym, zmagając się z arktycznym klimatem i miejscową fauną w oczekiwaniu na ratunek. Swoją tematyką film nawiązywał do ważnych kwestii związanych ze zmianami klimatu i potrzebą działania na rzecz ochrony zasobów wodnych, które w swojej kampanii porusza Żywiec Zdrój. O jej założeniach opowiadała podczas wydarzenia Katarzyna Dębska, Dyrektor Fabryki Żywiec Zdrój w Jeleśni. 

Projekcję filmu poprzedzało wyświetlenie spotów reklamowych powstałych w ramach kampanii WODA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA, w których wystąpili przedstawiciele lokalnego samorządu, działacze społeczni zaangażowani w tematykę ochrony zasobów wodnych na Żywiecczyźnie oraz dzieci - podopieczni Fundacji Braci Golec. 

O swoim zaangażowaniu w akcję opowiadał ze sceny Marian Knapek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka, który podkreślał, że lasy pełnią ważną rolę w procesie retencjonowania wody, zatrzymując ją jak gąbka w koronach drzew, w runie, ściole i w glebie. Akcji sadzenia 8 milionów drzew w programie “Po stronie natury” poświęcony był jeden z wyświetlanych na dużym ekranie spotów.  

Głos zabrała także Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz, Agnieszka Biegun, która opowiadała o projektach realizowanych w gminie we współpracy z firmą Żywiec Zdrój w ramach programu grantowego “Lokalne Inicjatywy Społeczne”. Na szczególną uwagę zasługuje akcja “Ocalić Łęgi”, dzięki której udało się zrewitalizować teren lasów łęgowych wzdłuż rzeki Soły w Wieprzu. 

Uczestnicy wydarzenia mogli bliżej poznać także inne lokalne inicjatywy, odwiedzając stoisko Klubów Seniora w Juszczynie i Bystrej, gdzie do wygrania były tzw. “Ekobagi”, czyli ekologiczne torby materiałowe oraz woreczki na warzywa wielokrotnego użytku. Na chętnych czekały też tak zwane Koperty Życia, czyli koperty z kompleksowymi informacjami o chorobach, alergiach i zażywanych lekach, które warto umieścić w widocznym, łatwo dostępnym miejscu w mieszkaniu (np. na lodówce), by w razie interwencji pomóc ratownikom medycznym podjąć właściwe decyzje.

Dodatkową atrakcją eventu było oficjalne rozstrzygnięcie konkursu “Łapmy Wodę” organizowanego przez Fundację Ekologiczną ARKA i wręczenie nagród - praktycznych beczek do magazynowania deszczówki. Laureaci z gmin Radziechowy-Wieprz i Węgierska Górka zostali wyróżnieni za kreatywne zdjęcia i filmiki pokazujące racjonalne gospodarowanie wodą w przydomowych ogródkach. Zwycięzców z gminy Jeleśnia poznamy podczas kolejnego seansu kina plenerowego zaplanowanego na 19 września 2020 r. na boisku przy Centrum Integracji Społecznej w Jeleśni, na które już dziś w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę