Nowa kładka na Sole już czynna, a most imienia Jukacy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwszy dzień Nowego Roku był symboliczną datą oddania do użytku kładki oraz kolejnego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej w Żywcu. Wydarzenie zostało poprzedzone nadaniem nazwy mostowi na rzece Sole imienia "Most Jukacy".


Łatwiej już z żywieckiego Zabłocia dostać się w rejon Grojca i amfiteatru. Czynna jest nowa kładka na Sole. Cały projekt objął nie tylko szereg prac konstrukcyjnych, lecz również montaż ławek, stojaków, systemu monitoringu, a także oświetlenia zasilanego energią odnawialną. 

- Jeśli planujecie wycieczki pieszo-rowerowe, czeka na Was wyjątkowa trasa o długości 2,6 km, która zaczyna się już przy kładce na rzece Koszarawa, przez „cypel”, aż do Soły. Nowy odcinek, który zostanie oddany do użytku, liczy sobie aż 1,2 km - informuje żywiecki Ratusz.

Dwie dzielnice, Sporysz i Zabłocie zostały połączone dzięki nowej kładce, co dla miasta oznacza nowe możliwości komunikacji i rekreacji.

Inwestycja o wartości 9,4 mln zł została zrealizowana w ramach projektu SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja dofinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 i budżetu państwa. 

sola

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę