Będą służyć Bogu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Już po raz drugi  w żywieckiej świątyni odbyły się święcenia diakonatu. Kandydaci w obecności m.in. biskupa Romana Pindla i burmistrza Żywca Antoniego Szlagora złożyli ślubowanie. Otrzymali też liturgiczne szaty - dalmatykę oraz stułę diakońską.

diakonat 201705091003

 Do diakońskiego ślubowania w Konkatedrze Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu przystąpiło sześciu kandydatów: Jerzy Kajzar z parafii Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce, Jakub Kuliński z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie, Bartłomiej Kijas z parafii św. Mikołaja w Rychwałdzie, Jakub Musur z parafii Nawiedzenia NMP w Zwardoniu, Grzegorz Sztafiński z parafii św. Urbana w Hecznarowicach oraz Sławomir Pietraszko z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie.

Nowi diakoni kończą obecnie V rok studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Podczas ślubowania złożyli obietnice celibatu, codziennej modlitwy oraz posłuszeństwa swojemu zwierzchnikowi - biskupowi.

 

Foto: Urząd Miejski w Żywcu 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę