Żółtaczka - coraz więcej osób choruje! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Polsce w tym roku stwierdzono już ponad 1680 przypadków zachorowań na żółtaczkę pokarmową. W porównaniu do ubiegłych lat widać tendencję wzrostową. Czy na Żywieczyźnie również liczba chorych wzrasta? 

vaccination-2722937 960 720

W latach 2000 - 2012 w powiecie żywieckim stwierdzono cztery przypadki zachorowań na żółtaczkę pokarmową,  w latach 2013 - 2016 - żadnego, a w tym roku trzy przypadki. - To pojedyncze zachorowania, nie ma mowy o żadnej epidemii, więc nie trzeba się martwić - uspokaja Małgorzata Bednarz z żywieckiego sanepidu. Widać jednak, że w porównaniu do poprzednich trzech lat, w których nie stwierdzono żadnego zachorowania, bieżący rok, już z trzema przypadkami choroby, nie wypada korzystnie.

Główny Inspektorat Sanitarny wiąże rosnącą liczbę zachorowań na żółtaczkę w Polsce z napływem do naszego kraju ludności z innych krajów m.in. z Ukrainy.

Nasza rozmówczyni przypomina o szczepieniach ochronnych. - Powinny o nich pamiętać szczególnie osoby wyjeżdzające za granicę, do zagrożonego chorobą regionu - radzi pani Małgorzata.  

 

O pracownikach z Ukrainy i zagrożeniu żółtaczką pisaliśmy już TUTAJ.

 

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę