Koronawirus: Żywiecczyzna w czwartek - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żywcu przekazuje dane liczbowe, związane ze swoimi działaniami na okoliczność groźby wystąpienia koronaiwrusa z Wuhan na Żywiecczyźnie. Oto stan na czwartek 19 marca, na godz. 12.00.

koronawirus

 – liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną – 16
– liczba osób hospitalizowanych – 1
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 262

Na godzinę 12:00 nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa na terenie powiatu żywieckiego.

O różnicy pomiędzy kwarantanną a obserwacją pisaliśmy TUTAJ. Tak natomiast Antoni Szlagor wyjaśnia co oznacza liczba osób hospitalizowanych:

"Po wczorajszej informacji, że jedna osoba jest hospitalizowana, wiele osób zaczęło snuć opowieści, że mamy pierwszy przypadek koronawirusa na Żywiecczyźnie.

Szanowni Państwo, wyjaśniam i proszę byście to też tłumaczyli swoim bliskim, jeśli ktoś jest hospitalizowany nie oznacza to, że osoba taka jest zakażona. Oznacza tylko tyle, że jest w szpitalu i lekarze sprawdzają, na podstawie wykonanych testów, czy wynik będzie negatywny czy pozytywny."

W województwie, według danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na ten czas są 54 osoby hospitalizowane, 1703 w kwarantannie, 5534 pod nadzorem sanitarnym i 36 chorych.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę