ZZOZ w wielkiej potrzebie. Wsparcie i lista braków - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To wezwanie do dofinansowania lokalnej opieki zdrowotnej, ale trochę też świadectwo tego, jak poziom lokalny, powiatowy, przegotowany jest na ewentualną epidemię, albo raczej - jak nieprzygotowany. 

Szpital stary

 Rzecznik Starostwa Powiatowego w Żywcu Dariusz Szatanik przekazuje informacje na temat możliwości wsparcia   

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu w odpowiedzi na liczne zapytania informuje o zakresie pomocy, która wsparłaby placówkę w ramach prowadzonej walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

„Uprzejmie informujemy, że do najbardziej palących potrzeb zaliczyć należy w chwili obecnej doposażenie w następujący sprzęt medyczny ratujący życie:

  • Respiratory (koszt 1 urządzenia to około 80 tys. zł)
  • Pompy infuzyjne ( koszt zakupu 1 szt. to około 3 tys. zł)

Jednocześnie potrzebna jest właściwie każda ilość środków ochrony indywidualnej z przeznaczeniem dla służb medycznych i pozostałego personelu świadczącego pracę zarówno w samym Szpitalu, jak też w Pracowniach diagnostycznych,  w ośrodkach podstawowej opieki zdrowotnej, nocnej i świątecznej opieki, poradniach i przychodniach przyszpitalnych, które nadal starają się udzielać świadczeń medycznych wszystkim potrzebującym i są wyjątkowo narażeni na zachorowanie. Mówimy tu o takich środkach ochrony jak:

  • maski FP3 ;
  • maseczki chirurgiczne ;
  • kombinezony ;
  • czepki;
  • ochraniacze na obuwie;
  • termometry bezdotykowe;
  • rękawiczki jednorazowe;

 Potrzebujemy również płynów dezynfekcyjnych do rąk oraz do powierzchni.

Jednocześnie prosimy i apelujemy do Osób prywatnych, Przedsiębiorców i Instytucji, do wszystkich chcących wesprzeć naszą placówkę w walce z koronawirusem oraz w walce o zdrowie i życie pacjentów, o dokonywanie wpłat kwot  dobrowolnej darowizny na podany numer konta:

92  8131  0005 0014  8920  2000  0080

z dopiskiem:  „ darowizna dla ZZOZ Żywiec – walka z koronawirusem”

Bezpośrednia wpłata na konto ma na celu wykluczenie możliwości ewentualnych nadużyć. Za wszelką pomoc i wsparcie okazane naszej placówce w tym trudnym czasie, za każdą wpłaconą kwotę, za podarowany sprzęt, i za wszystkie formy i przejawy pomocy, wszystkim  darczyńcom  bardzo dziękujemy”.

Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu".

Ratownicy też potrzebują wsparcia

Przez Starostwo Powiatowe w Żywcu rekomendowana jest również zbiórka pieniężna za pośrednictwem portalu zrzutka.pl na rzecz ratowników medycznych z Żywiecczyzny. Jak informuje starostwo walka z zagrożeniem trwa i nie wiadomo jak długo potrwa. Nasi lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki pracują mimo zagrożenia, walcząc o zdrowie i życie nas wszystkich.

W poczuciu troski o ich bezpieczeństwo w dniu dzisiejszym (24 marca) Zarząd Powiatu w Żywcu przekazał 10 tys. złotych na zakup niezbędnego doposażenia.

W ostatnich kilku dniach Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej wydał ponad 70 tys. złotych na zakup środków ochrony indywidualnej, środki do dezynfekcji i dodatkowe doposażenie. Niestety jest to niewiele w morzu potrzeb naszych ratowników, gdyż sytuacja jest nieprzewidywalna.

Niezależnie od powyższych działań Powiat Żywiecki na bieżąco występuje do Wojewody Śląskiego o uzupełnienie zasobów w związku z nałożonym na szpital żywiecki obowiązkiem pozostawania w stanie podwyższonej gotowości.

Osoby, przedsiębiorcy i instytucje pragnące wesprzeć naszych ratowników mogą zrobić to poprzez wpłatę dobrowolnej darowizny na portalu zrzutka.pl „Bezpieczeństwo Ratowników Medycznych w Powiecie Żywieckim”

Przekierowanie pod linkiem: https://zrzutka.pl/wgws6e

Udostępnij

7
+7
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę