Zamgławiacz pomoże w walce z koronawirusem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, dzięki dofinansowaniu z funduszu prewencyjnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych, kupił mobilne urządzenie do dezynfekcji. Wartość zamgławiacza Glosair to 50 tysięcy złotych. 94% tej kwoty pokrył TUW PZUW.

zamglawiacz 2

Urządzenie posiada zaawansowaną technologię dezynfekcji, wykorzystującą nadtlenek wodoru, który jest czynnikiem utleniającym, niszczącym mikroorganizmy poprzez wolne rodniki hydroksylowe. Nadtlenek wodoru jest bezwonny, nietoksyczny i bezpieczny dla skóry człowieka. Metoda zamgławiania pomieszczeń nadtlenkiem wodoru jest szybkim i skutecznym sposobem na ich odkażenie.

Czas dezynfekcji zależy od powierzchni danej przestrzeni, w której ustawiony zostaje Glosair. Urządzenie skanuje miejsce, które ma zostać zdezynfekowane, oblicza automatycznie jego kubaturę i dokładny czas niszczenia chorobotwórczych drobnoustrojów. Po zakończeniu całego procesu pomieszczenie musi zostać przewietrzone.

- Z uwagi na obecnie zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z epidemią SARS –CoV-2, kupno mobilnego urządzenia do dezynfekcji było dla nas niezwykle ważnym zadaniemwyjaśnił Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego.

Zamgławiacz Glosair jest urządzeniem mobilnym. Z łatwością można go przewieźć do dowolnego pomieszczenia na terenie Szpitala Wojewódzkiego. Na razie wykorzystywany będzie m.in. na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. SOR Szpitala Wojewódzkiego pracuje przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W ciągu 24 godzin pomoc udzielana jest od 100 do 140 potrzebującym. Dla bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego, oddział musi być poddawany m.in. dekontaminacji. Do tego będzie wykorzystywany właśnie mobilny sprzęt, kupiony dzięki dofinansowaniu z TUW PZUW.

Do tej pory szpital korzystał z zamgławiacza starszego typu, który miał m.in. znacznie mniejszy zasięg działania.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę