Gdzie Punkty Szczepień Powszechnych w powiecie żywieckim? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj (12 kwietnia) odbyło się kolejne, cotygodniowe posiedzenie zdalnego sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli lokalnych samorządów, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żywcu, Szpitala Żywiec, żywieckiego pogotowia i służb mundurowych. Tematem głównym spotkania było uzgodnienie lokalizacji Punktów Szczepień Powszechnych na terenie powiatu żywieckiego, organizowanych poza obecną siecią placówek medycznych.

sztab kwiecien

Pierwotnie przyjęta przez samorządowców koncepcja zakładała utworzenie czternastu punktów szczepień i taką propozycje przesłano do Wojewody Śląskiego, jednak wytyczne dotyczące tworzenia punktów zawęziły ją do czterech. Niezależnie od tej decyzji uzgodniono, że we wszystkich gminach na terenie powiatu żywieckiego prowadzona będzie rejestracja osób chętnych do szczepień. Uzgodniono również, że podmiotem koordynującym szczepienia, w tym utworzenie zespołów szczepiennych będzie placówka medyczna - Szpital Żywiec.

Samorządowcy uzgodnili, że Punkty Szczepień Powszechnych utworzone zostaną na terenie gmin: Jeleśnia, Lipowa, Łękawica, Węgierska Górka. Dodatkowo planowany jest punkt szczepień na terenie Miasta Żywca, którego organizacją zajmuje się Szpital Żywiec.

Szczegóły dotyczące adresów punktów szczepień, systemu rejestracji i ewentualnej obsługi pacjenta będą podane do publicznej wiadomości w najbliższym możliwym terminie.

Udostępnij

4
+3
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę