Snowboardzista bez kasku - wypadek - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Groźny wypadek snowboardzistyi miał miejsce wczoraj w Szczyrku na trasie Ondraszek (COS /Skrzyczne).

Skrzyczne smigla w akcji

Snowboardzista, poruszający się bez kasku, w wyniku upadku doznał urazu głowy. Nieprzytomny mężczyzna został przekazany ekipie ratunkowej śmigłowca, który wylądował na Hali Jaworzyna.

Ratownicy ze Szczyrku, pod względem ilości interwencji, ten rok uznają za rekordowy. Wpływ na to w dużym stopniu ma popularność ośrodka i duża ilość odwiedzających go po modernizacji. Do piątku tylko na Hali Skrzyczeńskiej odnotowali 401 interwencji. Najczęstsze urazy to: złamania kończyn, urazy stawów kolanowych, nadgarstków, barków oraz rany cięte. Nie obyło się również bez poważniejszych wypadków, wśród których miały miały miejsce: urazy kręgosłupa, złamania kości udowych, urazy głowy.
Dwukrotnie doszło do nagłego zatrzymania krążenia. GOPR-owcy prowadzili również kilkanaście poszukiwań zaginionych na stokach osób, głównie dzieci.
Do głównych przyczyn wypadków, według ratowników sezonowych, można zaliczyć niedostosowanie prędkości do warunków lub własnych umiejętności oraz brak kasku. 

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę