Turyści pobłądzili pod Halą Lipowską - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z powodu oznaczeń sobotniego biegu grupka turystów zgubiła się na szlaku pomiędzy Halą Lipowską a Halą Boraczą. Interweniowali GOPR-owcy.

BoraczaGOPR Beskidy tyt

"W niedzielę do CSR dotarło zgłoszenie od matki z dwójką dzieci (5 i 7 lat), która idąc z Hali Lipowskiej na Halę Boraczą zgubiła szlak, sugerując się oznaczeniami trasy sobotniego biegu odbywającego się w tamtym rejonie. Wszyscy znaleźli się w stromym terenie, a ich sytuację utrudniały trudne warunki: deszcz, mgła oraz temperatura poniżej 10 st.C. Z Hali Miziowej na pomoc ruszyli ratownicy na quadzie, jednocześnie ze Szczyrku wyjechał zespół ratowników samochodem terenowym + quad na przyczepie. Cała mocno wychłodzona trójka została odnaleziona przez ratowników na jednej ze „spychaczówek", sprowadzona oraz przetransportowana do Żabnicy Skałki." - przekazał GOPR Beskidy.

Zdjęcia: J. Jawień, P. Hołubowicz

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę