Tragiczny upadek i ewakuacja z Babiej Góry - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ciągu ostatniego tygodnia ratownicy Grupy Beskidzkiej dyżurujący w Centralnej Stacji Ratownictwa oraz na Klimczoku, Hali Miziowej, Przysłopie oraz Markowych Szczawinach udzielili pomocy łącznie 17 osobom.

Ewakuacja spod Babiej

Jeden z poszkodowanych turystów, z urazem stawu skokowego, nie był w stanie zejść ze szczytu Babiej Góry. Pomoc nadeszła błyskawicznie, gdyż w tym dniu Sekcja Babiogórska odbywała szkolenie z transportu w trudnym terenie. Zgłoszenie dotarło do ratowników podczas ćwiczeń na Perci Akademików. Ratowany został przetransportowany pod przełęcz Brona, skąd dalej quadem do Zawoi Markowej.

Niestety doszło też w naszych górach do tragicznego zdarzenia, zgonu 38-letniego turysty. Podczas wędrówki ze znajomymi, z Krzyżowej na Halę Miziową w pewnym momencie upadł i nie odzyskał już przytomności. Pomimo zaangażowania wielu służb (GOPR, LPR, PSP, OSP) mężczyzny nie udało się uratować.

 

Udostępnij

2
+1
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę