GOPR-owcy i podejrzenia zakażenia COVID-19 u turysty - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj zespół ratowników GOPR dyżurujących na Hali Skrzyczeńskiej wyjechał w rejon Skrzycznego po otrzymaniu zgłoszenia o turyście, który skarżył się na duszność i miał problemy z oddychaniem.

Skrzyczne covid gopr

 Jak informuje Grupa Beskidzka GOPR, na miejscu okazało się, że pacjent ma dodatkowo niską saturację, a z rozszerzonego wywiadu epidemiologocznego wyszło z kolei, że był górnikiem. Po konsultacji z dyspozytorem CPR, GOPR-owcy zdecydowali się profilaktycznie uruchomić procedurę stosowaną przy poszkodowanych z podejrzeniem zakażenia covid-19.

Na miejsce udał się odpowiednio zabezpieczony zespół z Centralnej Stacji Ratunkowej. Po udzieleniu pomocy, mężczyzna został przetransportowany do Szczyrku i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy GOPR po zakończonych działaniach udali się do stacji Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, gdzie została wykonana dekontaminacja karetki terenowej GOPR.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę