130 km/h przez Milówkę. Centrum, przejście dla pieszych.... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj policjanci z żywieckiej drogówki pełnili służbę w Milówce na ul. Jagiellońskiej. Szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, bowiem właśnie w tych miejscach dochodzi do większości potrąceń pieszych.

policja copy

Po 12.00 mundurowi zauważyli poruszające się z dużą prędkością audi a4. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazywało, że kierowca jedzie 131 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Dodatkowo taką prędkość rozwinął właśnie w rejonie przejścia dla pieszych. Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Policjanci za rażące przekroczenie prędkości zatrzymali jego prawo jazdy.

"Przypominamy, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada każdy jego uczestnik. Zarówno kierowca, jak i pieszy zobowiązani są do ostrożności i uwagi na drodze. Tylko właściwa relacja "kierujący – pieszy" i wzajemna dbałość o drugiego uczestnika ruchu drogowego jest podstawą bezpieczeństwa na drodze.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Zdjęcie nogi z gazu, większe skupienie na drodze oraz rozważne przechodzenie przez jezdnię mogą uratować życie." - apelują żywieccy policjanci.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę